Home staging

Home staging to usługa polegająca na profesjonalnym przygotowaniu mieszkania do jego sprzedaży lub wynajmu, która jeszcze nie tak dawno temu była oferowana w głównej mierze w USA i krajach Europy Zachodniej. W Stanach Zjednoczonych – kolebce home stagingu – już w latach siedemdziesiątych Barbara Schwartz, właścicielka firmy projektującej wnętrza zauważyła jak wielkie znaczenie w procesie sprzedaży ma umiejętna prezentacja nieruchomości. Obecnie zdecydowana większość wystawianych w USA na sprzedaż nieruchomości jest profesjonalnie przygotowywana do sprzedaży przez home stagerów. Dzisiaj usługa ta wkracza na nasz rodzimy rynek i staje się coraz bardziej popularna. Wynajem lokalu bądź jego sprzedaż nie należy do łatwych, a skorzystanie z usługi home stagingu pozwoli na lepsze wyeksponowanie walorów nieruchomości poprzez odpowiednio przygotowaną prezentację.

Home staging polega na umiejętnym przearanżowaniu wystroju wnętrza poprzez wykorzystanie odpowiedniej palety barw, wskazanie lub podkreślenie funkcji pomieszczeń oraz prawidłowe oświetlenie. Równie istotną rolę odgrywa pozbycie się zbędnych mebli i przedmiotów oraz wysprzątanie lokalu, aby uzyskać efekt schludnego, zachęcającego do zamieszkania wnętrza. Zbiór tych działań pozwala znacznie szybciej sprzedać lub wynająć nieruchomość.

Dzięki wykorzystaniu wyżej wymienionych technik home staging pozwala na uwidocznienie potencjału nieruchomości, w znacznym stopniu zwiększa jej atrakcyjność na rynku wyróżniając ją spośród tysięcy ofert lokali „na sprzedaż” poprzez zmianę charakteru nieruchomości na lokal „do mieszkania”.

Home staging to również oszczędność czasu, pozytywne emocje wynikające z lepszego kontaktu z klientem, większe zainteresowanie nieruchomością na rynku, a co za tym idzie, szybsza sprzedaż lokalu lub jego wynajem.​

Home staging to nowa, dynamiczna kultura przygotowania lokalu do sprzedaży lub wynajmu, która działa z korzyścią dla każdej ze stron: właścicielowi lokalu pozwala na szybsze i bardziej korzystne operowanie nieruchomością na rynku, a nabywcy na zakup lub wynajem nieruchomości z pełną świadomością jej potencjału i sposobu jego wykorzystania.

0 Comments