KOLOR WE WNĘTRZU – ZIELEŃ

Zielony jest symbolem przyrody, nadziei i urodzaju, we wnętrzu daje poczucie wyciszenia, przynosi wewnętrzną harmonię i spokój. Prawdopodobnie to związek ze światem natury sprawia, że zieleń jest kolorem, w którym przyjemnie i komfortowo się mieszka. Kiedy funkcjonujemy w stresie i napięciu miejskiego stylu życia zielona kolorystyka wnętrza pomaga znaleźć spokój, odprężenie i relaks.

kolory_we_wnetrzu_jesien_29

http://panidyrektor.pl/

 

Zielony ma również dodatkową cechę – jest barwą uniwersalną – stanowi świetne tło dla nowoczesnych aranżacji wnętrza, jak i bardziej klasycznych lub rustykalnych. Jednakże to co się sprawdza w naturze, niekoniecznie musi się wprost sprawdzić we wnętrzu. Najłatwiej we wnętrzach operować paletą kojących odcieni od delikatnego seledynu po pistację – są to spokojne, stonowane i uspokajające kolory, które dobrze funkcjonują w każdym stylu i otoczeniu.

green-bedroom-decor

http://www.decoist.com/

 

363-500-HPYYB7qZTb_mini

http://czytaj.tooba.pl/

 

Odcieni zieleni jest mnóstwo, ale bywa ona kolorem trudnym. Bazę kolorystyczną dobrze jest tworzyć z brudnych, złamanych odcieni, a mocniejsze, jaskrawe najlepiej zachować na kolorystyczne akcenty i akcesoria.

living_room_design_cristin_priest_simplified_bee

http://www.simplifiedbee.com/

Jeśli chcemy wykorzystać zieleń przygotowując mieszkanie do sprzedaży lub wynajmu bądźmy ostrożni w łączeniu kilku odcieni (to sztuka dla wtajemniczonych), używajmy odcieni rozbielonych – warto kierować się zasadą, że im większą przestrzeń chcemy zagospodarować, tym kolory powinny być jaśniejsze i delikatniejsze.

A myśląc o zieleni we wnętrzach nie zapominajmy o żywych roślinach – przecież to one są w tym wypadku dla nas inspiracją.

Union-St-Outdoor-Living-Rarefield-Paxton-Gate-Design-Build

http://inhabitat.com/

 

Comments are closed.